google_ico
instagram_ico
☰ Menu
Marka Tescili

Markatescil Nedir?

Marka tescil hakkında bilgi vermeden önce marka konusunu açıklığa kavuşturmak doğru olacaktır. Zira her isim marka değildir. Marka olabilmek için bir takım koşullar bulunmaktadır.

Öncelikle marka, ticari bir ürünün ismidir. Yani örneğin şirketinizin ismi bir marka değildir, bu isim ticaret ünvanı' dır. Ve marka olarak tescil edilebilse de ürettiğiniz bir ürün yoksa bunun bir anlamı olmayacaktır. Örneğin Taşcıoğulları Nakliyat, ticaret limited şirketi'nin marka olarak tescili gereksizdir. Zira uluslar arası ürün ve hizmeti yoktur, ülke çapında da aynı ticaret ünvanı'nın alınabilmesi söz konusu değildir. Ancak, bu firma örneğin, Talog isminde uluslar arası iş yapan bir franchise ağı kuracaksa, bu ismi akredite etmeli ve ticari marka sıfatı kazandırmalıdır. Ayrıca aynı ticaret ünvanı altında pek çok ticari ürünü üreten bir sanayi kuruluşunun da ürünlerine marka tescil ettirmesi gereklidir. Zira ticaret ünvanı bu durumda ürünlere verilmez.

Diyelim Hacızade Ltd. Şti. isminde bir işletmeye sahipsiniz ve şekerleme üretiyorsunuz. Bir şekerinizin adı, Mino, diğeri Coco olacaksa bu ürünler için ayrı ayrı marka tescil ettirmeniz doğru olacaktır. Zira bu ürünleri sizden önce tescil ettirmiş birileri olma ihtimali vardır ve durumda ağır yaptırımlarla karşılaşmanız muhtemeldir.

Ayrıca marka tescili ürün itibarını ciddi şekilde artıran bir uygulama olmakla birlikte taklit ürünlerle mücadele için de elinizdeki yegane kozdur.

Marka Tescili Nasıl Yapılır ?

Marka Tescil için öncelikle dilerseniz marka araştırması yaptırabilirsiniz. Firmamız dilerseniz sizin için kullanmak istediğiniz markanın tescilinin uygun olup olmadığını sorgulayabilir. Sorgulama sonrasında eğer marka tescili bakımından bir olumsuzluk veya engel yoksa, başvuru yaparsınız. Genellikle 15 gün içerisinde tamamlanan bu işlem biraz meşakkatli sayılabilecek prosedürlere sahiptir ayrıca zamanınızı alacaktır. Uzman marka ekibimiz bu süreçte sizlere yardımcı olacaktır.

Marka Tescili İşlemlerini Kim Yapar ?

Marka tescilinde nihayi onay merci Türk Patent Enstitüsü dür. Ancak buraya yapılacak başvuru işlemlerin takibi sizin veya talimat vereceğiniz aracı firma tarafından yürütülür. Araştırma, dosya hazırlama, başvuru, takip ve onay gibi süreç takiplerini kendiniz de yapabileceğiniz gibi, profesyonel bir firmaya teslim etmeniz hem hata payını azaltır, hem süreci hızlandırır hem de sizin zamanınıza mal olmaz.

Marka tescil işlemlerinde firmamız size en güvenilir ve hızlı işlemleri sunmaktadır. Dilediğiniz zaman uzman ekibimizle iletişime geçebilir, işlemler hakkında bilgi alabilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.

Kurumsal Kimliğinize Uygun Marka Tescili'mı istiyorsunuz ? tam yerindesiniz ! Bilgi Almak İstiyorum >
feature Güvenilir Referanslar

Güvenilir ve Şık Referanslarımıza bakmadan, referanslarımızı incelemden,yaptığımız işleri görmeden karar vermeyin!

feature Farklı Tasarımlar

Her Konsepte uygun tasarımlar , Kurumsal kimliğinizi yansıtacak güzellikle logonuzla uyumlu bir web sayfası istemezmiydiniz?

feature 7/24 Destek Hattı

7/24 Destek Hattımızla hertürlü soru,görüş ve önerilerinizi bize iletebilir , Formu doldurarak 7/24 bizlere ulaşabilirsiniz.

Kisaca Hakkimizda

Hekimoğlu AJANS
  • Hekimoğlu Ajans, kurumsal web tasarım firması olarak Tekirdağ’da hizmet veren, yaratıcı ve mobil uyumlu web site tasarımları oluşturan bir web yazılım şirketidir.

İletişim :

+90541 211 95 29

+90850 255 06 13

info@hekimogluajans.net

Çalisma Saatlerimiz  :

Hafta içi : 09:00 - 19:00

Cumartesi : 09:00 - 17:00

Pazar : Kapali

Telif Tüm Hakları Saklıdır 2018 ® Hekimoğlu AJANS
Yukarı Çık